Kredyty samochodowe Olsztyn – bezpłatne porównanie

Chcesz kupić nowy samochód i zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego w Olsztynie? Zastanawiasz się który bank ma najlepszą ofertę? Dzięki nam masz szanse porównać wszystkie banki w jednym miejscu!

Bezpłatnie porównamy oferty kredytów samochodowych w Olsztynie

+48 533 88 78 78

Prześwietlamy banki w Olsztynie pod kątem najtańszego kredytu samochodowego! Zadzwoń już dziś!
Prześwietlamy banki w Olsztynie pod kątem najtańszego kredytu samochodowego! Zadzwoń już dziś!

Wiele osób marzy o nowym samochodzie. Dla jednych jest to spełnienie marzeń z dzieciństwa, dla innych realizacja swoich pasji. Wiele osób oszczędza na ten cel latami, jednak nie każdy ma tyle cierpliwości. Dla tych osób jest pewna droga na skróty a mianowicie skorzystanie z kredytu. Możliwości są trzy: pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy lub kredyt samochodowy. Żeby skorzystać z pierwszej opcji potrzeba jednak zabezpieczenia w postaci nieruchomości, dodatkowo proces trwa kilkanaście dni. Do wyboru tak naprawdę pozostają więc dwie pozostałe. Która z nich jest lepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zaletą kredytu gotówkowego jest przede wszystkim to, że można go przeznaczyć na cel dowolny. Jeżeli więc jakieś auto nam się nie spodoba, to możemy poszukać następnego. W przypadku kredytu samochodowego nie mamy takiej możliwości, bo jest on przeznaczony na konkretny pojazd i w przypadku, gdy zdecydujemy się na inny, to będziemy musieli złożyć nowy wniosek kredytowy. W wielu przypadkach jest jednak najkorzystniejszą opcją.

Kredyt samochodowy – co to jest?

Tak jak wspomnieliśmy, kredyt samochodowy jest kredytem celowym, co oznacza, że musi być przeznaczony na konkretny samochód. Stanowi on również zabezpieczenie takiego zobowiązania. W chwili obecnej jest on oferowany tylko przez nieliczne banki, ponieważ większość instytucji zrezygnowała z niego na rzecz kredytów gotówkowych. Kredyty samochodowe mogą być przeznaczone na zakup innych pojazdów, takich jak: przyczepy, motocykle, skutery, kampery, quady, traktory czy maszyny budowlane. Udzielane są zarówno na nowe, jak i używane pojazdy z tym, że każdy bank ma określony jego maksymalny wiek. W przypadku bardzo starych samochodów jedyną możliwością może być więc skorzystanie z kredytu gotówkowego.

Istnieje kilka rodzajów kredytów samochodowych. Pierwszym z nich jest standardowy kredyt z comiesięczną równą ratą kapitałowo-odsetkową. Żeby z niego skorzystać nie trzeba posiadać żadnego wkładu własnego. Wymagany jest on w przypadku kredytu z jedną ratą, który oferowany jest w różnych opcjach np.: 50 na 50 czy 60 na 40. Oznacza to, że na samym początku klient wpłaca 50% własnych środków, a drugie 50% po jakimś okresie czasu uwzględnionym w umowie. Trzecią opcją jest kredyt z tak zwaną ratą balonową, który jest połączeniem dwóch poprzednich wariantów.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie kredytu samochodowego, to może ono przyjąć różne formy. Do najczęściej stosowanych należą:

  • zastaw rejestrowy – w przypadku, gdy kredytobiorca przestaje spłacać kredyt, pojazd staje się własnością banku, który może nim dowolnie dysponować
  • przywłaszczenie na zabezpieczenie – bank jest współwłaścicielem samochodu i jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym, dodatkowo przez cały okres kredytowania jest w posiadaniu karty pojazdu, która jest zwracana właścicielowi dopiero po całkowitej spłacie kredytu
  • cesja z polisy Auto Casco – w przypadku kradzieży lub zniszczenia pojazdu pieniądze z polisy wypłacane są kredytodawcy na poczet spłaty kredytu samochodowego
Kredyty samochodowe w Olsztynie
Kredyty samochodowe w Olsztynie, bezpłatnie porównamy oferty na ten rok!

Kredyty samochodowe w Olsztynie – czy warto z nich korzystać w tym roku? 

Kredyt na samochód w Olsztynie oferują banki, salony samochodowe oraz komisy.Jego największą zaletą jest przede wszystkim niskie oprocentowanie, które najczęściej oferowane jest na nowe samochody. Jego zaciągnięcie wiąże się jednak ze spełnieniem wielu formalności, których nie ma przy tradycyjnym kredycie gotówkowym. Do momentu całkowitej spłaty kredytu bank jest również współwłaścicielem samochodu. Obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenia Auto Casco z cesją na bank, co generuje dodatkowe koszty. W przypadku zwykłej „gotówki” nie musimy z takiego ubezpieczenia korzystać.

Kredyt samochodowy będzie najlepszym wyborem w przypadku zakupu nowych pojazdów. Z reguły oferta, którą klient otrzymuje bezpośrednio w salonie jest bezkonkurencyjna. Jednaj w przypadku aut używanych warto dokonać szczegółowego porównania i zobaczyć czy bardziej opłaca się kredyt samochodowy czy może jednak gotówkowy. Nie każdy jednak wie, na co przede wszystkim zwracać uwagę, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy, którą oferuje Ekspert Kredytowy w Olsztynie.

Kredyt samochodowy na ten rok – który najlepszy w Olsztynie?

Kredyty w Olsztynie dostępne są w wielu bankach. Znalezienie najlepszej opcji nie jest więc takim łatwym zadaniem, bo po pierwsze trzeba dysponować sporą ilością wolnego czasu, a po drugie posiadać pewną wiedzę finansową, która pomoże w dokonaniu wyboru. Można jednak skorzystać z drogi na skróty i udać się od razu do Doradcy Kredytowego, który bezpłatnie porówna dla nas aktualne oferty zarówno kredytów samochodowych, jak i gotówkowych. Zanim jednak tego dokona, będzie musiał zebrać kilka niezbędnych informacji, które pomogą mu jak najlepiej dopasować ofertę.

Każdy klient jest inny, każdy znajduje się w innej sytuacji finansowej. Dla osób, które nie posiadają wkładu własnego, najlepszą opcją będzie tradycyjny kredyt samochodowy. Z kolei osoby, które posiadają pewne środki finansowe powinny rozważyć zaciągnięcie kredytu 50 na 50 lub kredytu z ratą balonową. Profesjonalny Pośrednik Kredytowy z Olsztyna przedstawi wszystkie plusy i minusy każdego rozwiązania, co znacznie ułatwi dokonanie właściwego wyboru. Dzięki temu zyskamy cenny czas oraz pieniądze, ponieważ wybierając najtańszą opcję zaoszczędzimy na ewentualnych odsetkach lub innych kosztach dodatkowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Olsztynie

+48 533 88 78 78

Kredyty samochodowe Olsztyn
Bezpłatnie porównamy dla Ciebie oferty kredytów samochodowych w Olsztynie

Ekspert Kredytowy Olsztyn – dlaczego warto nam zaufać?

Wiele osób nie korzysta z usług Brokerów Kredytowych, bo błędnie zakładają, że będą musieli za to zapłacić. W rzeczywistości skorzystanie z takiej pomocy nic klientów nie kosztuje. Spotkanie z doradcą nie jest również do niczego zobowiązujące, więc spokojnie można się na nie udać na długo przed skorzystaniem z kredytu, żeby uzyskać szereg cennych informacji i wskazówek. Niektóre osoby wychodzą też z błędnego założenia, że kredyt zaciągnięty za pośrednictwem pośrednika będzie droższy. Nasi klienci otrzymują dokładnie takie same warunki, jakie dostaliby bezpośrednio w banku. Dlaczego więc warto skorzystać z naszych usług?

Przede wszystkim, żeby zaoszczędzić swój czas. Nie chodzi nam tutaj tylko o dokonanie porównania ofert kredytowych, ale o załatwienie wszystkich formalności związanych z kredytem samochodowym. Pomagamy swoim klientom przejść przez cały proces kredytowy od początku do końca. Otrzymują oni na każdym etapie niezbędne wsparcie, dzięki czemu są w stanie dużo szybciej załatwić wszystkie formalności. Wielu doradców pracowało wcześniej bezpośrednio w bankach, więc doskonale znają wszystkie procedury i wiedzą w jaki sposób przyśpieszyć dany temat.

Cechuje nas również niezależność, co oznacza, że nie jesteśmy powiązani z żadną grupą finansową, która z góry narzucałaby nam, co mamy oferować swoim klientom. We wszystkich swoich wyborach zawsze kierujemy się dobrem naszych klientów. Dzięki temu chętnie do nas wracają i polecają nasze usługi wśród swoich najbliższych. Jest to jedna z form naszego wynagrodzenia, która najbardziej nas cieszy. Pokazuje, że dobrze wykonujemy swoją pracę i klienci są z nas zadowoleni.