Kredyty hipoteczne Olsztyn – kredyt na mieszkanie – bezpłatne porównanie

Planujesz zakup mieszkania w Olsztynie? A może chciałbyś wybudować tutaj dom? Skontaktuj się z nami, bezpłatnie porównamy oferty kredytów hipotecznych w Olsztynie!

Bezpłatnie porównamy oferty kredytów hipotecznych w Olsztynie – zadzwoń!

Telefon: +48 533 88 78 78

Bezpłatnie prześwietlamy oferty kredytów hipotecznych w olsztyńskich bankach!
Bezpłatnie prześwietlamy oferty kredytów hipotecznych w olsztyńskich bankach!

Jeżeli masz takie plany, to zapewne wiesz, że wiążą się one ze sporymi wydatkami. Żeby móc je zrealizować bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z kredytu hipotecznego. Z jednej strony pomaga on spełnić marzenia o własnej nieruchomości, ale z drugiej generuje dodatkowe koszty. Dlatego decyzja o jego zaciągnięciu musi być bardzo dobrze przemyślana. Równie ważny jest wybór banku, który nam takiego kredytu udzieli. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednią wiedzą finansową, żeby samodzielnie stwierdzić, która opcja będzie dla niego najlepsza. Co więc mają zrobić takie osoby?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi, którą oferują Eksperci Finansowi z Olsztyna. Osoby te na co dzień obracają się w świecie finansów i bankowości. Pomogli w uzyskaniu kredytu hipotecznego wielu osobom, więc posiadają niezbędne doświadczenie. Mają również odpowiednią wiedzę, którą chętnie podzielą się z klientami. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego bardzo ważne jest poznanie jego struktury oraz wszystkich kosztów jakie pojawią się po drodze. Wiele osób błędnie myśli, że są to jedynie odsetki, ewentualna prowizja oraz obowiązkowy wkład własny. Niestety, ale jest ich znacznie więcej.

Oprócz kosztów bankowych pojawią się również wydatki nie związane z tą instytucją. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim koszty notarialne oraz podatkowe. Są one ściśle powiązane z kwotą kredytu, czyli im jest ona większa, tym wyższe są te opłaty. Niestety wiele osób, które załatwiają kredyt hipoteczny na własną rękę o tym zapomina albo nie są o tym fakcie informowani i potem na szybko muszą organizować dodatkowe środki. A można takiej sytuacji uniknąć.

Kredyt mieszkaniowy hipoteczny – co to jest?

Kredyt hipoteczny należy do kredytów celowych. Oznacza to, że musi być przeznaczony na ściśle określony cel. W pierwszej kolejności należy więc wybrać odpowiednie mieszkanie lub przedstawić plany budowy domu. Co więcej dana nieruchomość będzie stanowiła również zabezpieczenie takiego kredytu. Do momentu jego całkowitej spłaty nie będziemy więc w pełni właścicielami i w przypadku, gdy przestaniemy regulować miesięczne raty bank ma pełne prawo do przejęcia mieszkania lub domu.

Kredyty mieszkaniowe w Olsztynie oferowane są w wielu bankach i choć różnią się warunkami, to ich struktura wszędzie jest taka sama. Składają się one z oprocentowania nominalnego, prowizji oraz szeregu ubezpieczeń. Oprocentowanie nominalne to zmienna stopa procentowa (najczęściej WIBOR 3 lub 6-cio miesięczny) oraz stała marża banku. Pierwszy czynnik powoduje, że rata kredytu hipotecznego może w czasie jego trwania się zwiększyć lub ulec obniżeniu. Podczas spotkania z Doradcą Kredytowym z Olsztyna otrzymasz przykładowe symulacje, jakby wyglądała rata w przypadku zmiany stóp procentowych. Prowizja jest płatna jednorazowo przed udzieleniem kredytu. Niektóre banki wymagają aby była ona zapłacona przez kredytobiorcę gotówką, inne z kolei pozwalają na jej skredytowanie.

Kredyty hipoteczne Olsztyn
Kredyty hipoteczne Olsztyn – porównanie ofert na ten rok!

Nie unikniemy również szeregu ubezpieczeń, które towarzyszą kredytowi mieszkaniowemu. Pierwszym z nich jest ubezpieczenie pomostowe, które obowiązuje do momentu wpisania banku do hipoteki. Sprawia ono, że pierwsze raty są wyższe od pozostałych. Wpływ na to ma również ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, które obowiązuje w przypadku, gdy kredytobiorca pożycza więcej niż 80% wartości nieruchomości. Do tego należy również dodać obowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie oraz od utraty pracy. W tych przypadkach niektóre z banków z góry narzucają ubezpieczyciela, inne z kolei dają klientowi wolną rękę w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Kredyt hipoteczny – mieszkaniowy – czy warto go zaciągnąć w Olsztynie?

Tak jak wspomnieliśmy decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania powinna być bardzo dobrze przemyślana i szczegółowo przeanalizowana. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny Olsztyn daje spore możliwości wyboru. Funkcjonują tutaj największe w Polsce banki, które każdego przekonują, że to właśnie u nich jest najlepsza oferta. Dlatego bardzo ważne jest dokonanie rzetelnej analizy, w czym bardzo chętnie pomogą Doradcy Kredytowi.

Kredyt hipoteczny zaciągany jest z reguły na dłuższy okres czasu – najczęściej wybierany jest okres 20-25 lat. Oznacza to, że klient, który się na niego decyduje będzie musiał płacić co miesiąc dość sporą ratę przez 240 lub 300 miesięcy. Przez ten okres sytuacja życiowa może ulec zmianie na lepsze lub na gorsze. Dlatego przygotowując się do tego kredytu należy rozważyć kilka wariantów, które mogą wydarzyć się w przyszłości. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie poduszki finansowej, która pozwoli poradzić sobie w trudniejszych momentach naszego życia. W tym celu warto odłożyć sobie kwotę, która pozwoli na regulowanie raty przez okres 6 lub 12 miesięcy w przypadku, gdyby nasze dochody uległy zmniejszeniu lub gdybyśmy stracili pracę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Olsztynie

+48 533 88 78 78

Porównanie kredytów w Olsztynie
Porównanie kredytów hipotecznych na ten rok w Olsztynie – Eksperci Finansowi

Kredyt hipoteczny w Olsztynie – który wybrać w tym roku?

Trzeba pamiętać o tym, że nie ma jednej oferty, która byłaby najlepsza dla wszystkich klientów. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Inaczej będzie wyglądał wybór banku dla klienta dysponującego 10% wkładem własnym, a inaczej dla tego, który ma uzbierane 20% lub więcej. Podobnie dzieje się w przypadku zdolności kredytowej – jeżeli jest ona wysoka, zwiększa to możliwości wyboru, z kolei gdy jest niska, to może sprawić, że będziemy mieli możliwość skorzystania tylko z jednej, niekoniecznie dobrej finansowo oferty.

Dlatego przed dokonaniem wyboru bardzo ważne jest porównanie wszystkich ofert. Można w tym osobiście celu chodzić od banku do banku albo skorzystać ze znacznie lepszej opcji, czyli udać się do Doradców Finansowych z Olsztyna, którzy bezpłatnie pomogą nam znaleźć najlepszą opcję. Zanim jednak do tego dojdzie będą musieli pozyskać od nas kilka niezbędnych informacji o naszym dochodzie, zobowiązaniach oraz gospodarstwie domowym. Ważne jest, żeby udzielać jak najbardziej szczegółowych odpowiedzi, bo pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek na dalszych etapach ubiegania się o kredyt.

Doradcy Kredytowy Olsztyn – dlaczego warto nam zaufać przy kredycie hipotecznym?

Każdy z pracujących u nas Doradców Kredytowych cechuje się całkowitą niezależnością. Oznacza to, że we wszystkich działaniach kierują się tylko i wyłącznie dobrem swoich klientów. Oferowane przez nas usługi są całkowicie bezpłatne, co nie oznacza, że pracujemy za darmo. Nasz zarobek pojawia się na samym końcu, w momencie podpisania umowy kredytowej, bo wówczas dany bank dzieli się z nami prowizją. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na warunki kredytowe klienta, bo otrzymuje on dokładnie taką samą ofertę, jak w banku. Dlaczego więc warto korzystać z naszych usług?

Przede wszystkim dla zaoszczędzenia czasu. Po pierwsze w jednym miejscu możesz porównać kilkanaście ofert różnych banków. Po drugie otrzymasz wszystkie niezbędne informacje związane z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Po trzecie pomożemy w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, takich jak: kompletowanie dokumentów, wypełnianie wniosków, rozmowy i negocjacje z bankiem. Każdemu klientowi oferujemy kompleksową obsługę od A do Z. Przeprowadzamy ich przez cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny, a nasza współpraca trwa jeszcze długo po jego wypłaceniu.

Kredyt na mieszkanie lub dom Olsztyn – znajdziemy najtańszą ofertę!

Mieszkania w mniejszych jednak dość dużych miejscowościach, są teraz w bardzo atrakcyjnych cenach, wystarczy dobrze poszukać, a zapewne znajdziemy coś, co nas zainteresuje. Bardzo często jednak jest tak, że musimy dokonać zakupu od razu, a nie wszyscy mogą sobie na taki luksus pozwolić. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wzięcie kredytu hipotecznego bądź gotówkowego. Nie musisz już sam walczyć, o kredyt pomoże Ci w tym pośrednik finansowy. Niestety bardzo często jest tak, że banki wymagają wysokiego wkładu własnego, co w wielu sytuacjach po prostu skreśla ponad połowę osób starających się o taki kredyt. I tutaj na pomoc przychodzi nam pośrednik finansowy.

Za pomocą wielu narzędzi takich jak porównywarka kredytowa, może bez problemu sprawdzić i dopasować nam kredyt pod nasze możliwości, jak i sytuację finansową tak by był on realny do spłaty i nie było żadnych problemów. Wystarczy jedna wizyta i dostaniemy wiele ofert w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia do wielu banków.