Kredyty gotówkowe Olsztyn – bezpłatne porównanie

Szukasz pomocy przy porównaniu ofert kredytów gotówkowych na terenie Olsztyna lub okolic? Jesteś w dobrym miejscu!

Bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Olsztynie – zadzwoń!

+48 533 88 78 78

Prześwietlamy oferty kredytów gotówkowych w olsztyńskich bankach!
Prześwietlamy oferty kredytów gotówkowych w olsztyńskich bankach!

Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej popularnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe. Cechuje się przede wszystkim tym, że można go bardzo szybko załatwić i nie wymaga zbyt wielu formalności. Co prawda skończyły się już czasy, kiedy można go było dostać „na dowód” praktycznie w każdym banku, jednak rozwój bankowości internetowej sprawił, że obecnie możliwe jest zaciągnięcie go bez wychodzenia z domu. Wiele banków daje swoim stałym klientom skorzystania z tak zwanej „Oferty dla Ciebie” lub „Oferty na klik”. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj takie kredyty są droższe od tych tradycyjnych.

Żeby wybrać najlepsze kredyty gotówkowe w Olsztynie, trzeba porównać kilkanaście ofert. Nie jest to takie proste zadanie, ponieważ z jednej strony wymaga od nas sporej ilości wolnego czasu, a z drugiej posiadania odpowiedniej wiedzy finansowej. Co w sytuacji, gdy nie posiadamy jednego albo drugiego? Najlepiej skorzystać wtedy z pomocy, którą oferują Eksperta Kredytowi z Olsztyna.

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy należy do najchętniej zaciąganych kredytów konsumpcyjnych. Najczęściej jest udzielany na cel dowolny, chociaż w niektórych przypadkach jest on ściśle określony np.: kredyt samochodowy czy kredyt na sprzęt RTV/AGD. W przypadku pierwszej opcji nie musimy więc informować banku, na co zamierzamy przeznaczyć pożyczane pieniądze, ani przedstawiać żadnych dokumentów. Żeby go zaciągnąć, nie potrzebujemy również żadnego zabezpieczenia. Powoduje to jednak, że takie rozwiązanie jest dużo droższe niż w przypadku pożyczki hipotecznej. Krótszy jest również okres kredytowania, bo w chwili obecnej może on wynosić maksymalnie 10 lat.

Kredyt gotówkowy - co to jest?
Kredyt gotówkowy – co to jest? Jak się o niego starać w tym roku? Sprawdź!

Na wysokość raty kredytu gotówkowego w głównej mierze wpływa oprocentowanie nominalne oraz prowizja. Czynniki te są od siebie z reguły zależne – jeżeli bank oferuje niskie oprocentowanie, to prowizja wtedy jest wysoka i odwrotnie. Do tego mogą dojść również koszty dodatkowe, takie jak: ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie od utraty pracy. Niektóre banki stosują również opłatę przygotowawczą oraz wymagają od klienta założenia konta bankowego, które może być dodatkowo płatne, jeżeli nie spełnimy określonych wymagań.

Kredyty gotówkowe w Olsztynie – czy warto je zaciągnąć w tym roku?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Jeżeli już musimy zdecydować się na takie rozwiązanie, to należy zrobić to z głową. Przede wszystkim nie należy korzystać z pierwszej lepszej oferty. Różnice w ratach potrafią być naprawdę spore, co przy długim okresie kredytowania może generować spore koszty. Przykładowo zaciągając kredyt na 120 miesięcy, każde 100 zł różnicy na racie sprawia, że będziemy musieli oddać do banku 12 tysięcy zł więcej.

Żeby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy w Olsztynie, trzeba porównać kilkanaście dostępnych ofert. Należy również mieć na uwadze to, że nie każdy bank udzieli nam takiego kredytu. Każdy z nich ma swoją politykę kredytową i raz udziela kredytów chętniej, a raz zaostrza wymagania. Banki inaczej liczą również zdolność kredytową oraz oferują inne maksymalne kwoty kredytu. Trzeba mieć więc na uwadze, że nie ma jednego, uniwersalnego banku, który byłby dobry dla wszystkich klientów. Każdy przypadek trzeba przeanalizować indywidualnie, a w tym celu najlepiej się udać do Niezależnych Brokerów Kredytowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Olsztynie

+48 533 88 78 78

Kredyt gotówkowy w Olsztynie - porównamy bezpłatnie
Kredyt gotówkowy w Olsztynie – porównamy oferty na ten rok bezpłatnie!

Kredyt gotówkowy – który bank jest najtańszy?

Decydując się na skorzystanie z usługi, którą oferują Doradcy Kredytowi z Olsztyna, otrzymujemy możliwość bezpłatnego porównania wszystkich dostępnych ofert kredytowych na rynku. W tym celu nie musimy chodzić od banku do banku, bo zrobimy to w jednym miejscu, u jednej osoby. Jest to więcej z jednej strony bardzo duża oszczędność czasu, a z drugiej oszczędność pieniędzy.

Przy wyborze kredytu gotówkowego trzeba kierować się taką samą zasadą, jak w przypadku obowiązkowego ubezpieczenie OC dla pojazdów mechanicznych, czyli ceną. Jest ona wyznaczana przez miesięczną ratę, więc na niej powinniśmy się skupić. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia i chce zaciągnąć zobowiązanie na maksymalny okres, bo chce płacić najniższą ratę. Trzeba jednak wiedzieć, że najniższa rata nie oznacza najtańszego kredytu, a wręcz odwrotnie. Im dłuższy okres kredytowania, tym całkowite koszty kredyty są większe.

Profesjonalny doradca kredytowy przedstawi klientowi kilka wariatów, pokazując mu, jak będzie kształtowała się rata w zależności od okresu kredytowania. W niektórych przypadkach różnice bywają naprawdę niewielkie i wtedy klienci decydują się na krótszy okres, bo widzą, ile mogą dzięki temu zaoszczędzić. Trzeba również pamiętać o tym, że niskie oprocentowanie nie oznacza automatycznie, że kredyt będzie tani. Trzeba do tego jeszcze dodać prowizję, która potrafi znacząco podnieść koszty zobowiązania. Zasada działa również w drugą stronę – zanim damy się skusić na ofertę „bez prowizji”, sprawdźmy jak kształtuje się oprocentowanie oraz opłaty dodatkowe.

Doradcy Kredytowi z Olsztyna – dlaczego warto nam zaufać?

Tak jak wspomnieliśmy, skorzystanie z usługi Pośrednika Kredytowego z Olsztyna jest całkowicie darmowe. Czy to oznacza, że pracują oni za darmo? Oczywiście, że nie. Z jednej strony jesteśmy wynagradzani przez banki, które dzielą się z nami prowizją w momencie, gdy klient za naszym pośrednictwem zaciągnie u nich kredyt. Z drugiej strony wynagradzają nas również sami klienci, którzy polecają nasze usługi swojej rodzinie oraz znajomym. Dlatego zawsze stawiamy klienta na pierwszym miejscu i kierujemy się jego dobrem. Nie jesteśmy zależni od żadnej instytucji finansowej, która narzucałaby nam z góry, jakie kredyty mamy oferować.

Decydując się na współpracę z nami, klient może liczyć na kompleksową obsługę. Przeprowadzimy go przez cały proces kredytowy od początku do końca. Nie będzie musiał się również martwić o załatwienie formalności, bo większość rzeczy zrobimy dla niego. Pomożemy przygotować wymagane dokumenty oraz wypełnić stosowne wnioski i załączniki. Będziemy również prowadzić rozmowy z pracownikami banków. Klient w tym czasie w spokoju będzie mógł oczekiwać na decyzję kredytową.

Ważne jest również to, że nasza współpraca nie kończy się wraz z uruchomieniem kredytu. Wtedy rozpoczyna się jej kolejny etap, podczas którego na bieżąco monitorujemy aktualne warunki oferowane przez banki i kontaktujemy się z klientem w momencie, gdy istnieje możliwość obniżenia raty kredytu. Dodatkowo w każdej chwili klienci mogą skorzystać z pomocy w uzyskaniu innych kredytów, takich jak: kredyt hipoteczny, konsolidacyjny, samochodowy czy firmowy.