Faktoring Olsztyn – bezpłatne porównanie ofert

Zastanawiasz się nad faktoringiem dla swojej firmy ale nie wiesz która oferta będzie najlepsza? Skontaktuj się z nami! Za darmo porównamy oferty faktoringu dla firm działających w Olsztynie i okolicach!

Bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Olsztynie – zadzwoń!

Telefon: +48 533 88 78 78

Bezpłatnie przeanalizujemy firmy faktoringowe i wybierzmy najtańszą ofertę dla Twojej firmy - zadzwoń teraz!
Bezpłatnie przeanalizujemy firmy faktoringowe i wybierzmy najtańszą ofertę dla Twojej firmy – zadzwoń teraz!

Stała płynność finansowa to jeden z filarów dobrej kondycji firmy. Aby utrzymać ją na stałym poziomie polecamy faktoringi dla firm

Z naszymi ekspertami finansowymi, faktoring dla firm będzie dostosowany pod indywidualne potrzeby Państwa przedsiębiorstwa. Posiadamy faktoringi dla każdego sektora. Niezależnie od wielkości obrotów posiadamy faktoringi dla – małych, większych i średnich przedsiębiorców. Swoje usługi świadczymy lokalnie, na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Współpraca z polskimi instytucjami bankowymi pozwala na szerokie spektrum działania w zakresie doboru oferty pod zapotrzebowanie Państwa firmy. 

Definicja faktoringu 

Faktoring – to usługa skierowana głównie do firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Polega on na wykupie zobowiązań finansowanych przez firmę faktoringową. Zwykle są to należności handlowe. Dotyczą sprzedaży usług oraz towarów. Posiadanie usługi faktoringowej pozwala na otrzymanie kwoty za faktury przez upłynięciem terminu realizacji zamówienia. Usługa może dotyczyć naruszeń powiązanych z brakiem płatności za wykonane zamówienie. W momencie, gdy kontrahent nie wywiąże się z umowy sprawę przejmuje firma faktoringowa. 

Jak wygląda usługa faktoringu w praktyce?

Kiedy jesteśmy wystawcami lub odbiorcami faktury możemy liczyć na zabezpieczenia w postaci faktoringu. W zależności od strony umowy usługa ta może się różnić. Na początek zajmiemy się wystawcami faktur. 

Kiedy wystawiasz fakturę możesz liczyć na szybką wypłatę środków bez konieczności oczekiwania na zakończenie umowy. Dzięki firmie faktoringowej otrzymasz pieniądze na poprawę płynności finansowej. Pieniądze z faktur przedterminowych możesz przeznaczyć na dowolny cel. Ten typ oferty to faktoring wierzytelnościowy zwany zakupowym lub sprzedażowym. 

Odbiorcy faktur mogą liczyć na rekompensatę za brak płatności od dostawców. Jest to rodzaj zabezpieczenia za brak realizacji usługi. W zależności od rodzaju faktoringu możemy odpowiadać za niezależności klienta albo liczyć na pomoc w zakresie windykacji. Szczególnie polecamy wybrać opcję pierwszą. Definicja jej brzmi faktoring pełny (bez regresu). 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Olsztynie

Telefon: +48 533 88 78 78

Faktoring Olsztyn - bezpłatne porównanie ofert
Faktoring Olsztyn – bezpłatne porównanie ofert

Podział faktoringu 

Faktoringi możemy podzielić na różne typy umów. Faktoring w Olsztynie można podzielić z uwagi na polecenia przez naszych doradców. Nasza kadra szczególnie skupia się na faktoring pełny z regresem. To najbardziej bezpieczna opcja zabezpieczenia własnych obrotów. Z uwagi na dość wygodne warunki dla Klientów – opłaty są znaczne wyższe od innych usług tego typu. 

Do grupy popularnych rodzajów faktoringu możemy zaliczyć faktoring odwrócony zwany dłużnym. Faktoring odwrócony pozwala na posiadanie niezbędnych środków trwałych w trybie natychmiastowym. Kiedy nie mamy pieniędzy na środki trwałe możemy skorzystać z faktur u dostawców. Za zrealizowane świadczenia zapłaci firma faktoringowa. W momencie posiadania środków finansowych będziemy mogli zapłacić za pobrane faktury. Jednym słowem jest to rodzaj pożyczki dla przedsiębiorcy. Umowa z firmą faktoringową wymaga trzymania się terminu spłaty należności oraz opłaceniu odsetek. 

Informacja klienta o należności ma duże znaczenie. W zależności od rodzaju wierzyciela możemy skorzystać z dwóch opcji: 

  • faktoring jasny – opiera się na powiadomieniu kontrahenta o zaistniałej cesji wierzytelności. Koszty faktoringu opierają się na spłatach należności na rzecz faktora. Ważną informacją dla przedsiębiorców jest fakt wpisania 23% VAT od kosztów uzyskania przychodu za usługi faktoringu. Jawność usługi pozwala na sprawdzenie kontrahentów, z którymi zamierzamy podjąć współpracę. Za pomocą baz udostępnianych przez firmy faktoringowe możemy czuć się bardziej bezpiecznie. 
  • faktoring cichy – to usługa dla małych firm, które współpracują z dużymi markami. W momencie braku płatności kontrahent nie zostaje powiadomiony o cesji. W momencie uregulowania płatności przez dłużnika faktorant musi ją przekazać faktorowi. Rozwiązanie to jest stosowane przez przedsiębiorców, którzy cenią sobie prywatność lub obawiają się reakcji ze strony kontrahenta np. skomplikowanych kroków prawnych. Faktoring cichy możemy wykorzystywać w momencie zakazu cesji zawartej w umowie. 

Lokalna obserwacja ofert 

Faktoring w Olsztynie działa na etycznych warunkach. Rzetelna prezentacja oferty jest możliwa dzięki współpracy z firmami partnerskimi. Koncentracja na jednej ofercie łamie zasady etyki na kilku polach. Sprzedawcy dość często pomijają ważne kwestie w warunkach umów. Wszelkiego typu kruczki odbijają się negatywnie. Niespodziewane odsetki, dodatkowe opłaty niszczą zaufanie w relacji doradca – klient.

Biuro na terenie woj. warminsko-mazurskiego skupia się na potrzebach klienta. Rzetelna ocena ofert od 24 partnerów pozwala nam na budowanie etycznych relacji z klientami. Znajomość ofert i bogaty wybór pozwala na dobór faktoringu pod kątem potrzeb klienta. Faktoring online jest sposobem na szybką i intuicją analizę naszych partnerów. Za pomocą technologii możemy udzielać konsultacji za darmo. 

Skuteczne doradztwo w zakresie udzielania usług faktoringu, kredytów oraz pożyczek pozwala nam zarabiać. Praca w oparciu o system prowizyjny sprawia, że klient zyskuje. W ramach udzielonej usługi wraz z bogatym wachlarzem instytucji bankowych jest najwyższym atutem naszego przedsiębiorstwa. 

Przykładowi partnerzy z którymi współpracujemy

Współpracujemy z wieloma bankami w całej Polsce. To rzetelne instytucje certyfikowane i nadzorowane przez Komisje Nadzoru Finansowego (KNF). Przykładem jednego z naszych partnerów jest bank PKO. Polska instytucja o wieloletniej tradycji na rynku. Faktoring PEKAO opiera się o propozycje 6 usług opartych o usługę importu i eksportu. Instytucja świadczy usług faktoringu pełnego i niepełnego, a także usług windykacji. Bank PKO pozwala na świadczenie usług niestandardowych, dostosowanych pod kątem indywidualnych potrzeb danego konsumenta. 

 Faktoring mBank opiera się o faktoring pełny z regresem. Nie zabrakło usług opartych o zarządzanie mobilne. Firma posiada własną platformę mobilną oraz pozwala na sprawdzenie wypłacalności danego kontrahenta. Faktoring mBank pozwala nam na zabezpieczenie własnych wierzytelności na rynkach zagranicznych. Bank prowadzi usługi powiązane z przejęciem ryzyka niewypłacalności odbiorcy. 

Faktoring ING skupia swoje działania na firmach i samorządach. Oferuje usługi faktoringu importowego i eksportowego z faktorem zagranicznym. Bank pozwala nam świadczyć usługi faktoringu klasycznego, usługowego albo wymagalnościowego. W zależności od potrzeb usługi mogą być prowadzone z regresem bądź bez regresu. 

Sprawdź również oferty kredytów dla firm w Olsztynie